perspektif maket logo
Mimari Maket Örnekleri Nelerdir?

Mimari maketler, çeşitli yapı türlerini ve çeşitli ölçeklerde projeleri temsil eder. Mimari maket örneklerine aşağıdaki şekilde temel kategorilerine ayırdık.

Mimari maket örnekleri

Konut Mimari Maketleri

Bu tür maketler, tek ailelik evlerden çok katlı apartmanlara kadar çeşitli konut yapılarına uygulanabilir. Bu tür bir maket genellikle, konutun iç ve dış alanlarının ayrıntılı bir temsilini sağlar.

Ticari Mimari Maketler

Bu tür bir maket, ofis binaları, alışveriş merkezleri, oteller veya restoranlar gibi ticari yapıları temsil eder. Bunlar genellikle daha büyük ölçekte yapılar ve daha karmaşık tasarımlar içerir.

Endüstriyel Mimari Maketler

Bu tür maketler, fabrikalar, depolar veya enerji üretim tesisleri gibi endüstriyel yapıları temsil eder. Endüstriyel maketler, genellikle karmaşık işlemleri ve büyük ölçekli yapıları gösterir.

Şehir Planlama Mimari Maketleri

Bu tür bir maket, bir şehrin veya bölgenin genel tasarımını ve planlamasını temsil eder. Bu maketler, genellikle çok büyük ölçekte yapılar ve geniş alanları gösterir.

Tarihi Mimari Maketler

Bu tür maketler, tarihi binaların veya mekanların ayrıntılı ve doğru bir temsilini sağlar. Bu maketler genellikle müzeler veya eğitim ortamları için kullanılır.

Mimari maketler, projenin amacına, kullanılacak yere ve gereksinimlerine göre özelleştirilir. 

Yapılmış mimari maket örnekleri için ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: 0 532 583 80 73
crosschevron-down